Milyen változásokat hozhat a BUD Cargo City megnyitása?

2020/ 13/01

Azzal, hogy megérkezett az első óriásgép a BUD Cargo City-be, hivatalosan is megkezdte működését a repülőtéren a logisztikai központ. A komplexumban nagy mértékben megnőtt a légiáru fogadásának a kapacitása, hiszen 250 000 tonna teherárut tud majd fogadni a raktárakat és irodákat is tartalmazó központ.

 

Ezzel a beruházással megnövekedhet Magyarország szerepe a nemzetközi légiáru fuvarozás területén. A logisztikai központ megépülése azért is nagyon jelentős fejlődés a magyar légiáru szállítás területén, mert megteremti azt a lehetőséget, hogy a légiáru szállításban érintett szereplők egy helyre tömörüljenek. Az épületegyüttesben a hatóságoktól a speditőrcégeken át minden szereplő helyet kapott, így ez nagy előrelépés volt, hiszen egy helyen elérhető minden szolgáltatás, és ezentúl az ügyfeleknek nem kell különböző, a repülőtértől távolabb eső pontokon leadni az árut. 

Szintén nagy előnye a központnak, hogy nem közvetlenül a repülőtér területén helyezkedik el, így az ügyfelek számára is biztosított a könnyebb elérés és az egyszerűbb ügyintézés. Eltart még ugyan pár hónapig mire a cégek teljeskörűen birtokba veszik a területet, azonban ezt követően várhatóan megélénkül mind a logisztikai, mind a vámtevékenység a repülőtéren.

A hatalmas logisztikai központtól azt várják, hogy a fejlesztéseket követően meghatározó szerepe legyen Budapestnek a közép- és kelet európai légiárufuvarozásban és jelentős logisztikai csomóponttá váljon. Felmerül azonban a kérdés, hogy a logisztikai központ megnövekedett kapacitását ki tudják-e majd használni az odatelepült cégek. Az iparág régóta küzd már többek között a szakképzett munkaerő hiányával. Ez gyakorlatilag minden szereplőt érint, hiszen hiány van mind a gépek karbantartásáért felelős szakemberekből, mind a megnövekedett vámkezelési tevékenységet elvégző szakemberekig. A BUD Cargo City világszínvonalú modern környezetben biztosítja a feltételeket ahhoz, hogy az iparág fejlődhessen. A megfelelő infrastruktúra és a földi kiszolgáláshoz szükséges feltételek már adottak. A teheráru forgalom megnövekedése a kiszolgáló személyzet növekedését, az informatikai háttér fejlesztését, a repülőteret övező infrastruktúra fejlesztését is maga után vonthatja. 

Mindenki kíváncsian várja, hogy milyen lökést adhat ez a nagy volumenű fejlesztés a magyar gazdaságnak, és milyen további lehetőségek rejlenek abban, ha a várakozások teljesülnek, és a budapesti repülőtér a légiárufuvarozás meghatározó logisztikai csomópontja lesz. 

Értesüljön elsőként a vámszakmai hírekről és újdonságainkról!

Az adatkezelési tájékoztatót és a használati feltételeket elolvastam, megértettem és elfogadom.